تاریخ: ۱۷:۲۷ :: ۱۳۹۷/۰۷/۲۹
آگاهی شهروندان از #حقوق_شهروندی زمینه ساز توسعه پایدار می شود

✳️ آگاهی شهروندان از #حقوق_شهروندی زمینه ساز توسعه پایدار می شود 🔻سرپرست شهرداری اسکو گفت: آگاهی شهروندان از #حقوق_شهروندی سبب مشارکت و مسئولیت پذیری بیشتر آنان در امور شهری و توسعه پایدار می شود. 🔻به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی اسکو، #مهندس_محمد‌رضا_منیعی_کلجاهیسرپرست شهرداری اسکو گفت: اگر حقوق شهری را مبنایی برای تعریف روابط […]

✳️ آگاهی شهروندان از #حقوق_شهروندی زمینه ساز توسعه پایدار می شود

🔻سرپرست شهرداری اسکو گفت: آگاهی شهروندان از #حقوق_شهروندی سبب مشارکت و مسئولیت پذیری بیشتر آنان در امور شهری و توسعه پایدار می شود.

🔻به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی اسکو، #مهندس_محمد‌رضا_منیعی_کلجاهیسرپرست شهرداری اسکو گفت: اگر حقوق شهری را مبنایی برای تعریف روابط شهروندان با شهرداری، حقوق و تکالیف آنها در برابر یکدیگر، وظایف و روش انجام آنها و همچنین نحوه اداره شهر و کیفیت نظارت شهرداری بر رشد موزون و هماهنگ شهر بدانیم، این حقوق می تواند تضمین کننده حقوق شهروندان در خصوص مفاهیمی همچون ایمنی و رفاه، آسایش، سلامت و عدالت و زمینه ساز شهروند باشد.

 

🔻وی با اشاره به لزوم ارتقای حقوق شهروندی، بیان کرد: مدیریت شهری می تواند با آموزش #حقوق_شهروندی و تشویق شهروندان به پیگیری حقوق خویش، اتخاذ رویکرد شهروند مداری و ایجاد فضای گفتگو میان شهروندان و مدیران شهری، مراعات حقوق شهروندی، مسئولیت پذیری در قبال شهروندان، کارآیی و اثر بخشی، شفافیت و آموزش در جهت ارتقای حقوق شهروندی نقش آفرینی کند.

🔻او ادامه داد: آگاهی شهروندان موجب رسیدن آنان به حقی است که جامعه برای آنها در نظر می گیرد و این آگاهی دارای جنبه های مختلف از قبیل آگاهی اجتماعی و فرهنگی می باشد، در واقع این آگاهی به معنای شناخت شهروندان از وظایف شهرداری در قبال شهروندان و تلاش برای تحقق حقوق و اجرای تکالیفشان است.

🔻به گفته سرپرست شهرداری اسکو شناخت امکانات موجود در سطح شهر برای رفاه شهروندان، آشنایی با وظایف، اهداف شهرداری، شهروندان را در بهره برداری بهتر از خدمات و رسیدن به رفاه و آسایش یاری می کند و همچنین برعکس آگاهی از حقوق و تکالیف شهروندی زمینه انجام وظایف دوجانبه را تحقق می بخشد.

🔻منیعی با بیان اینکه مشارکت شهروندان در اداره امور، ضمن محقق ساختن مفهوم حقوق شهروندی باعث توسعه شهر نیز می شود، اظهار داشت: مشارکت شهروندان در امور شهری برای شهروندان این فرصت را فراهم می آورد تا ثمره همکاری و مشارکت خود را ببینند.

🔻وی ضمن تقدیر از مشارکت شهروندان فهیم اسکو برای توسعه و عمران شهری این شهر، گفت: برای پیشرفت روزافزون شهر ما نیازمند مشارکت شهروندان هستیم چراکه معتقدیم مشارکت مردمی در اداره امور شهری سبب بهبود کارایی و اجرای طرح های شهری می شود.

پاسخی بگذارید

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.