پرداخت عوارض شهرداری از سوی شهروندان و نهادها، یکی از راههای تأمین درآمد شهرداریها

✅ پرداخت عوارض شهرداری از سوی شهروندان و نهادها، یکی از راههای تأمین درآمد شهرداریها برای اداره امور و توسعه شهر و موتور محرک اقتصاد شهرها می باشد . 🔻میزان برخورداری شهروندان از امکانات و فضاهای عمومی شهری مستلزم پرداخت به موقع عوارض به شهرداری‌ هاست. شهروندان، هر ساله میزان عوارض تعیین شده برای واحدهای […]

✅ پرداخت عوارض شهرداری از سوی شهروندان و نهادها، یکی از راههای تأمین درآمد شهرداریها برای اداره امور و توسعه شهر و موتور محرک اقتصاد شهرها می باشد .

🔻میزان برخورداری شهروندان از امکانات و فضاهای عمومی شهری مستلزم پرداخت به موقع عوارض به شهرداری‌ هاست. شهروندان، هر ساله میزان عوارض تعیین شده برای واحدهای مختلف مسکونی، تجاری و صنعتی را بایستی پرداخت نمایند.

🔻متاسفانه بی ‌توجهی به پرداخت به موقع عوارض، مشکلاتی را برای متولیان خدمت رسانی در شهرها یعنی شهرداریها، ایجاد می‌ کند.

🔻میزان رضایت و یا نارضایتی شهروندان از خدمات شهری، به میزان درآمد شهرداریها و پرداخت به موقع عوارض بستگی دارد، زیرا شهرداری به عنوان یک نهاد خصوصی می بایست با کسب درآمد و صرف آن به عنوان هزینه‌ های تنظیف خیابان‌ ها و معابر، جمع ‌آوری، حمل و دفن زباله، خدمات آتش نشانی، آسفالت و سنگفرش و نیز ساخت، گسترش و نگهداری بوستان ‌ها و فضای سبز اقدام کند.

🔻علاوه بر عوارضی که از سوی شهرداری ها به املاک مسکونی و تجاری تعلق می گیرد، مالکان خودروها نیز ملزم به پرداخت عوارض می باشند که متاسفانه این موضوع نیز در زمانی محقق می شود که بر اساس یک عادت اجتماعی و بی توجهی، مالکین خودرو ها تنها در زمان خرید و فروش خودروی خود، به این امر اقدام می کنند.

🔻 رابطه شهروندان و شهرداری یک رابطه دو سویه است، چرا که برای توسعه شهری باید هزینه شود و این هزینه را شهروندان پرداخت می‌ کنند.

🔻 منابع پروژه‌ های شهری عمدتاً از سوی مردم تامین می ‌شود. بنابراین چنانچه این عوارض به موقع پرداخت شود، توسعه شهری به سرعت و در حد مطلوب اتفاق خواهد افتاد.

🔻 درآمدهای پایدار شهرداری به طور معمول از محل عوارض کسب می‌ شود و شهرداری با خلاقیتهای مدیریت شهری، منابع عوارض را به سمت سرمایه ‌گذاری و توسعه شهری سوق می ‌دهد. با این کار، در آینده وابستگی به عوارض کم تر شده و سرعت توسعه و بهره‌ وری بیشتر می‌ شود.

🔻 پرداخت نکردن به موقع عوارض شهری، سبب ایجاد اختلال در روند اجرای طرح‌ های عمرانی و شهرسازی می ‌شود.

🔻لذا از شهروندان و کسبه محترم خواهشمندیم با پرداخت به موقع و منظم عوارض، این نهاد غیردولتی را برای خدمات رسانی بیشتر، یاری نمایند .

📢 روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی اسکو

پاسخی بگذارید

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.