تاریخ: ۸:۴۶ :: ۱۳۹۷/۰۲/۰۶
همزمان با دوم اردیبهشت ، مراسم بزرگداشت روز زمین پاک در اسکو برگزار شد.

🔹شهردار اسکو: رفتارهای صحیح زیست محیطی باید تبدیل به یک باور ذهنی شود تا از زیستگاهی که در آن زندگی می‌کنیم محافظت کنیم. 🔹به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی اسکو، مهندس بابک شریفی شهردار اسکو در مراسم گرامیداشت زمین پاک که با حضور اعضای شورای اسلامی شهر اسکو به همراه جمعی از مسئولین، […]

🔹شهردار اسکو: رفتارهای صحیح زیست محیطی باید تبدیل به یک باور ذهنی شود تا از زیستگاهی که در آن زندگی می‌کنیم محافظت کنیم.

🔹به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی اسکو، مهندس بابک شریفی شهردار اسکو در مراسم گرامیداشت زمین پاک که با حضور اعضای شورای اسلامی شهر اسکو به همراه جمعی از مسئولین، شهروندان و دانش آموزان در مسیر چایکنار اسکو برگزار شد، جلب افکار عمومی برای محافظت از محیط زیست را از اهداف برگزاری روز زمین پاک دانست و اظهار کرد: روز زمین پاک مناسب سالانه ای است که با هدف افزایش آگاهی و تجلیل از محیط زیست کره زمین نامگذاری شده است.

🔹مهندس بابک شریفی شهردار اسکو پسماندها و زباله ها را مهمترین عوامل آلوده کننده زمین دانست و اظهار کرد: در صورتی که پسماندها و زباله ها به درستی مدیریت شوند می توان از زباله ای که روزانه در منازل تولید می شود به خوبی بهره برداری کرد.

🔹وی ایجاد احساس مسئولیت بین جامعه دانش آموزان را یکی از دستاوردهای این طرح دانست و اذعان داشت: احساس مسئولیت در افراد از دستاوردهای مهم طرح روز زمین پاک است و حضور گسترده دانش آموزان در این مراسم از ویژه گی های بارز اجرای این طرح بود.

🔹شهردار اسکو با اعلام اینکه زمین میراث ما برای آیندگان است و حفاظت از آن باید مورد توجه همگان باشد، اظهار داشت: اجرای مناسبت های زیست محیطی باعث تنویر افکار عمومی، توجه مردم به موضوعات زیست محیطی و ارتقاء حساسیت های زیست محیطی در بین اقشار جامعه و در نهایت باعث ایجاد انگیزه و حس مشارکت فعال و خردمندانه در حفاظت از محیط زیست می باشد.

🔹وی هدف از برگزاری این برنامه را آگاهی‌رسانی و ارزش گذاردن به زمین، جلوگیری از دفع غیربهداشتی زباله، استفاده بی رویه و تفکیک از مبدأ زباله عنوان کرد و اظهار داشت: زمین باید از آلودگی و پاکسازی آن از آلاینده‌ها تمیز نگه داشته شود و دراین میان مردم نیز می توانند نقش بسیار چشمگیری داشته باشند.

🔹مهندس بابک شریفی با اشاره به نحوه بازیافت، جمع‌آوری جداگانه زباله و جداسازی زباله‌های تر و خشک افزود: آموزش رفتارهای صحیح زیست محیطی باید تبدیل به یک باور ذهنی شود تا از زیستگاهی که در آن زندگی می‌کنیم محافظت کنیم.

🔹وی هدف از این آیین نمادین از سوی شهرداری اسکو، جمع آوری تمام زباله ها و پسماندها روی سطح شهر نیست بلکه با اجرای این برنامه در تلاش هستیم که فرهنگ حفظ محیط زیست و توسعه پایدار را ترویج دهیم، که امید است با ترویج اینگونه فعالیت های داوطلبانه در حمایت از محیط زیست گامی بلند در جهت ارتقا فرهنگ و بهبود وضعیت محیط زیست برداشته شود.

🔹شهردار اسکو ضمن قدردانی از مشارکت مسئولین، شهروندان و دانش آموزان در حفظ محیط زیست گفت: زمانی که زباله ای بر روی زمین انداخته می شود، در واقع کمر رفتگران و شاید دیگر شهروندان را خم کرده باشیم که از شهروندان انتظار داریم و یاری می طلبیم که در حفظ پاکیزگی شهر کوشا بوده و با پاکبانان شهرداری همکاری های لازم را داشته باشند.

🔸گفتنی است روز جهانی زمین پاک هر ساله در ۲۲ آوریل مصادف با ۲ اردیبهشت در تمام دنیا برگزار می شود که امسال شهرداری اسکو این مراسم نمادین را متفاوت تر از سالهای قبل و با حضور مسئولین ، شهروندان و جمع کثیری از دانش آموزان برگزار نمود که طی آن حاضرین نسبت به پاکسازی مسیر چایکنار تا انتهای فلکه فسقندیس اقدام نمودند.

پاسخی بگذارید

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.