تاریخ: ۱۲:۲۲ :: ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
مسجد جامع سبزه میدان

✅مسجد جامع سبزه میدان 🔹 این مسجد زیبا و باشکوه که تاریخ احداث آن را می توان با توجه به شیوه معماری و طاق ها و گنبدهای آن به دوره صفویه نسبت داد؛ در جهت شمال به جنوب پنج ردیف و در جهت شرقی به غربی سه ردیف گنبد عرقچین دارد. این مسجد را می […]

✅مسجد جامع سبزه میدان

🔹 این مسجد زیبا و باشکوه که تاریخ احداث آن را می توان با توجه به شیوه معماری و طاق ها و گنبدهای آن به دوره صفویه نسبت داد؛ در جهت شمال به جنوب پنج ردیف و در جهت شرقی به غربی سه ردیف گنبد عرقچین دارد. این مسجد را می توان از نظر معماری با مسجد میلان که دارای کتیبه سنگی به تاریخ ۱۰۳۴ هجری قمری است مقایسه کرد. این مسجد قدمتی بالای ۴۰۰ سال دارد که در طی سالیان بارها تجدید بنا شده است.

✅SabzehMeydanJameh Mosque

🔹Based on the architecture and designing of this beautiful and magnificent mosque, the construction date of the mosque has been attributed to the Safavi period. This mosque has five rows of dome from north to south direction and has three rows of dome from east to west direction. This mosque can be compared to the Milan Jameh Mosque which has a stone inscription dating as far back as 1034 Hijri. The mosque is aged more than 400 years old which has been renovated many times over the years.

پاسخی بگذارید

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.