تاریخ: ۷:۵۹ :: ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
زنجیره انسانی «نه به اعتیاد» در اسکو تشکیل شد

همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی و رفتارهای پرخطر، زنجیره انسانی «نه به اعتیاد» در اسکو تشکیل شد. به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی اسکو، به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر طرح سراسری «نه به اعتیاد» با هدف افزایش خود مراقبتی و کاهش […]

همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی و رفتارهای پرخطر، زنجیره انسانی «نه به اعتیاد» در اسکو تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی اسکو، به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر طرح سراسری «نه به اعتیاد» با هدف افزایش خود مراقبتی و کاهش گرایش به آسیب های اجتماعی و اعتیاد با حضور جمعی از مسئولین و کارکنان ادارات، اعضای جوان هلال احمر و شخصیتهای فرهنگی و هنری در پارک شهرداری اسکو برگزار شد.

سرهنگ نعمتی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان اسکو با بیان اینکه بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی با تقویت احساس مسئولیت همگانی و فراهم کردن زمینه مشارکت مردم رفع خواهد شد، گفت: اجتماعی شده مبازره با مواد مخدر کمک بسیاری برای مبارزه با این پدیده می کند و حضور جوانان و نوجوانان بستری برای آموزش و ارتقا فرهنگی در خصوص اجتماعی شدن است.

وی اعتیاد را به عنوان عامل اصلی بسیاری از مشکلات جامعه عنوان و اضافه کرد: مهم این است که در این زمینه حساسیت لازم را در مردم ایجاد کرده و با آگاهی بخشی و فرهنگ سازی، زمینه کاهش اعتیاد به مواد مخدر و سایر آسیب‌های اجتماعی را فراهم کنیم.

یوسفی رییس جمعیت هلال احمر اسکو هم مشارکت جوانان جمعیت هلال احمر را برای بهره‌مندی از پتانسیل این جمعیت در فعالیت های اجتماعی و عام المنفعه عنوان کرد و افزود: این مشارکت با هدف آگاهی بخشی و گسترش فرهنگ پیشگیری از اعتیاد برگزار می شود.

وی تغییر نگرش و تقویت رفتارهای محافظت کننده در میان جوانان ، اجتماعی کردن مساله اعتیاد، فرهنگ سازی و استفاده از ظرفیت جوانان برای پیشگیری از اعتیاد را از اهداف این طرح نام برد.

مهندس بابک شریفی شهردار اسکو نیز از اعتیاد بعنوان یک معضل اجتماعی نام برد و افزود: قطعا وقتی مردم و همه گروه‌های اجتماعی را بتوانیم در تحقق این رویکرد مشارکت دهیم، از نتایج خوبی هم برخوردار خواهیم شد.

وی خودباوری جوانان در قدرت نه گفتن را گام موثری در کاهش سوء مصرف مواد مخدر دانست و تصریح کرد: اعتیاد به مواد مخدر از جمله بالاترین مشکلات جامعه بوده و بزرگ‌ترین خطر جدی است که جوانان ما را می‌تواند گریبان گیر خود نماید که به همین منظور ما باید برای جامعه عاری از دخانیات از سنین کم شروع کنیم و آنان را با مضرات اعتیاد آشنا کنیم.

🔻گفتنی است برپایی چادر جوانان، نصب بنر، تشکیل کمپین نه به اعتیاد همراه با توزیع بروشور ، انتقال پیام های پیشگیرانه در زمینه اعتیاد، حمل پلاکاردهایی با محتوای شعارهای مربوط به «نه به اعتیاد»و کنترل فشار خون از جمله برنامه های این طرح در جهت آگاه‌سازی برای مبارزه با مواد مخدر بود.

پاسخی بگذارید

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.