تاریخ: ۱۰:۰۸ :: ۱۳۹۷/۰۳/۲۸
رونمایی از مجسمه معلم با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهری و فرهنگیان

در راستای گرامیداشت مقام شامخ معلم و به همت شهرداری اسکو صورت گرفت: رونمایی از مجسمه معلم با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهری و فرهنگیان 🔻به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی اسکو، در راستای گرامیداشت مقام شامخ معلم ، آیین رونمایی از مجسمه معلم ظهر امروز با حضور دکتر پاشایی مدیرکل […]

در راستای گرامیداشت مقام شامخ معلم و به همت شهرداری اسکو صورت گرفت:
رونمایی از مجسمه معلم با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهری و فرهنگیان

🔻به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی اسکو، در راستای گرامیداشت مقام شامخ معلم ، آیین رونمایی از مجسمه معلم ظهر امروز با حضور دکتر پاشایی مدیرکل آموزش و پرورش استان، حجه الاسلام والمسلمین حاج آقا مرادپور امام جمعه شهرستان اسکو ، فرماندار اسکو، شهردار و شورای اسلامی اسکو و سایر مسئولین برگزار شد.

 

دکتر پاشایی مدیر کل آموزش و پرورش استان ضمن اظهار خرسندی از این امر توسط شهرداری اسکو و تشکر از زحمات مسئولین مربوطه، به روح بلند استاد شهید مرتضی مطهری درود فرستاد.

وی با تاکید بر اینکه حرکت ارزشمند شهرداری اسکو در تکریم مقام معلم باید به الگویی در دیگر شهرها تبدیل شود، تصریح کرد: قرار گرفتن المان معلم در ورودی شهر اسکو بیانگر جایگاه تربیتی و دقت نظر مسئولان شهری به جایگاه معلمان در جامعه دارد.

#مهندس_بابک_شریفی شهردار اسکو با بیان اینکه مجسمه معلم با هدف زنده نگه داشتن یاد و خاطره معلمان دلسوز و ایثارگر این مرز و بوم نصب و با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهری و نیز جمعی از معلمان رونمایی شد تصریح کرد: نصب این المان در راستای توسعه نمادهای فرهنگی و تکریم مقام و جایگاه والای معلم انجام شده است.

وی با اعلام اینکه این المان با پیش طرح هنرمندان مطرح استانی طراحی و اجراشد، تصریح کرد: محوطه سازی میدان، جدولگذاری، پازل کاری، نصب برج نوری و جابجایی تیرهای برق و طرح این المان با تلاش‌های بی‌وقفه همکاران ما در شهرداری در این مدت کوتاه به بهره‎برداری رسید که جای بسی تشکر است.

شهردار اسکو توجه به مبلمان شهری را از اولویتهای مجموعه مدیریت شهری برشمرد و اذعان کرد: میدانها از اثرگذارترین فضاها و مکانهای شهری در اذهان شهروندان است که تا حدودی معمولا ساکنان یک شهر، مناطق مختلف شهرشان را بوسیله میادین آن از هم بازشناسی می‌کنند.

وی گفت: معلمان نقش مؤثری در تعلیم و تربیت فرزندان برعهده دارند و معلمی شغلی به مانند انبیاء انسان سازی و تولید نیروی انسانی مولد در جامعه است.

🔻گفتنی است این المان که پیکر معلم آن نزدیک به ۵ متر و دانش آموز نیز در حدود ۲ متر و سی سانتیمتر ارتفاع دارد، از فایبرگلاس سه لایه با وزن کم ساخته شده و نزدیک به یک ماه هم کار ساخت آن توسط یکی از شرکت های مطرح بخش خصوصی زمان برده است.

پاسخی بگذارید

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.