تاریخ: ۱۰:۳۱ :: ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
تعیین هیأت مؤسس و هیأت امنای موزه مردم شناسی و مجموعه فرهنگی حمام تاریخی میلان

جلسه همفکری جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر اسکو بهمراه معتمدین محل با مهندس بابک شریفی شهردار اسکو در خصوص تعیین هیأت مؤسس و هیأت امنای موزه مردم شناسی و مجموعه فرهنگی حمام تاریخی میلان برگزار شد. 🔹به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی اسکو ، مهندس بابک شریفی شهردار اسکو ایجاد “فرهنگسرای هنری […]

جلسه همفکری جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر اسکو بهمراه معتمدین محل با مهندس بابک شریفی شهردار اسکو در خصوص تعیین هیأت مؤسس و هیأت امنای موزه مردم شناسی و مجموعه فرهنگی حمام تاریخی میلان برگزار شد.

🔹به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی اسکو ، مهندس بابک شریفی شهردار اسکو ایجاد “فرهنگسرای هنری و موزه مردم شناسی” را یکی از اقدامات ارزشمند در جهت توسعه و پیشرفت شهر اسکو دانست و افزود: با احداث ” فرهنگشرای هنری و موزه مردم شناسی” می توان چکیده ای از آداب و رسوم اسکو را به گردشگران معرفی و در افزایش مدت اقامت آنان (و در نتیجه افزایش سطح درآمد عمومی) مفید واقع شد.

شهردار اسکو در ابتدای این جلسه پس از عرض خیر مقدم به حاضرین ، به نقش حیاتی موزه ها در جوامع بشری اشاره کرد و گفت: نقش موزه های در جوامع بشری نقشی بدیع، ماندگار و گسترش ناب ترین پدیده های فرهنگی بوده و موزه ها از معدود مراکز حفاظت از یادگاران نسل گذشته و در حقیقت فرزندان هنر و تاریخ هستند.

وی آثار تاریخی یک شهر را نشانگر هویت آن شهر و با وجود آثار تاریخی، از اسکو بعنوان یک برند کشوری یاد کرد و اظهار داشت: در شرایط فعلی که بسیاری از مسئولان، نهادها و ادارات در کنار فعالین و دلسوزان فرهنگی و اجتماعی در تلاش هستند عقب ماندگیهای تاریخی شهر را سریعاً جبران نمایند بایستی توجه به حوزه گردشگری و توریسم در صدر برنامه های پیش رو قرار گیرد و در این راستا یکی از راههای توسعه گردشگری در اسکو و تبدیل به برند گردشگری، تأسیس تعداد موزه ها می باشد که نقش اساسی در ارتقا صنعت توریسم دارد و می تواند در کنار سایر جاذبه های شهر موجب افزایش ورود گردشگر و همچنین مسافرت مجدد آنها شود.

شریفی مجموعه مسجد جامع و حمام میلان را با داشتن تاریخ غنی از جمله ابنیه ارزشمند و زیبای اسکو یاد کرد و اظهار داشت: حمام تاریخی میلان به تنهایی یک اثر بی نظیر معماری است و این ویژگی و تبدیل آن به موزه مردم شناسی و مجموعه فرهنگی باعث می شود گردشگران و جهانگردان علاوه بر تماشای آثار باستانی بتوانند معماری یک حمام قدیمی را هم مشاهده کنند.

در ادامه قابل نژاد کارشناس آثار تاریخی ویژگی تبدیل حمام ها و آثار باستانی و تاریخی به موزه را نه تنها حفظ و احیای آنها بلکه ترکیب و تلفیق هنر معماری این بناها با آثار تاریخی به جا مانده از گذشتگان دانست و خاطر نشان کرد: به ندرت می توان نمونه این حمام تاریخی را در سطح کشور مشاهده کرد و تبدیل آن به فرهنگسرای هنری و موزه مردم شناسی باعث می شود علاوه بر تماشای آثار باستانی ، معماری یک حمام قدیمی را نیز مشاهد کرد.

شهردار اسکو اظهار امیدواری کرد با انتخاب هیأت مؤسس و هیأت امنای موزه مردم شناسی و مجموعه فرهنگی بتوان در جهت معرفی حمام میلان بعنوان یکی از مکانهای اصیل هنر معماری و نیز مروج موزه مردم شناسی و به طبع آن معرفی فرهنگ، آداب و رسوم و شیوه زندگی نیاکان اقدامات قابل توجهی را انجام داد.

🔸در پایان این جلسه حاضرین به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود در خصوص نحوه انتخاب هیأت مؤسس و هیأت امنای موزه مردم شناسی و مجموعه فرهنگی حمام تاریخی میلان پرداختند.

پاسخی بگذارید

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.